Watykan. Przejście przez Drzwi Święte tylko po uprzedniej rejestracji

fot.korneker/pixabay.com

fot.korneker/pixabay.com

Podczas rozpoczynającego się 8 grudnia Roku Świętego Miłosierdzia przez Drzwi Święte w Watykanie będą mogli przejść tylko ci pielgrzymi, którzy zarezerwują bezpłatny bilet. Chodzi o uniknięcie chaosu przy napływie wiernych – tłumaczą organizatorzy obchodów.

Obchody Roku Świętego w Kościele oficjalnie zainauguruje papież Franciszek otwierając Drzwi Święte w bazylice watykańskiej. Obecnie, od zakończenia Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, są one zamurowane.

Pielgrzymi, którzy chcą przejść przez Drzwi Święte, będą musieli w chwili rezerwacji podać zarówno datę wizyty w Watykanie, jak i godzinę – wyjaśnił szef biura pielgrzymkowego diecezji rzymskiej (Opera Romana Pellegrinaggi) ksiądz Liberio Andreatta.

Rejestracji będzie można dokonać na stronie internetowej Jubileuszu Miłosierdzia. Wierni, którzy nie zrobią tego w sieci, będą mogli zarezerwować miejsce w specjalnych biurach i punktach dla pielgrzymów w stolicy Włoch.

To – jak podkreślono – zapewni uporządkowany, zorganizowany napływ wiernych do bazyliki Świętego Piotra. Ale ważne są także względy bezpieczeństwa. Będą to pierwsze masowe uroczystości religijne w Rzymie w dobie Państwa Islamskiego (IS) – powiedział dziennikarzom przedstawiciel władz miejskich Maurizio Pucci nawiązując do pogróżek kierowanych pod adresem stolicy chrześcijaństwa.

Na trasie, gdzie będzie ustawiała się kolejka do Drzwi Świętych począwszy od prowadzącej do Watykanu via della Conciliazione, prowadzone będą kontrole bezpieczeństwa.

Tego typu ograniczenie dla wiernych w czasie Roku Świętego zostanie wprowadzone po raz pierwszy.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*