Watykan. Poświęcone przez papieża gałązki oliwne pojadą do Krakowa

Papież Franciszek fot.Ettore Ferrari/EPA

Papież Franciszek fot.Ettore Ferrari/EPA

W Niedzielę Palmową papież Franciszek poświęci gałązki oliwne z Ziemi Świętej, Monte Cassino i Asyżu. Zostaną one zawiezione do Krakowa i wręczone władzom państwa i Kościoła zaangażowanym w organizację Światowych Dni Młodzieży – pisze „L’Osservatore Romano”.

Watykański dziennik w środowym wydaniu wyjaśnia, że inicjatywę kilku grup wolontariatu młodzieży polskiej, zorganizowaną we współpracy z komitetem przygotowującym ŚDM, zainspirowało zdanie papieża z bulli ogłaszającej obecny Rok Miłosierdzia: „Przebaczenie to siła, która budzi do nowego życia i dodaje odwagi, aby patrzeć w przyszłość z nadzieją”.

W artykule podkreśla się, że celem inicjatywy jest promowanie autentycznego ducha przebaczenia i pojednania jako fundamentu miłosierdzia.

„Młodzi wolontariusze pragną przypomnieć, że aby zasłużyć sobie na miano +miłosierny+, wszyscy muszą przezwyciężyć wszelkie podziały. Przekazując gałązki oliwne przedstawicielom instytucji państwowych i kościelnych oraz obywatelom Krakowa, będą oni zachęcać do przebaczenia, pojednania i współpracy, aby można było godnie przeżywać Rok Święty Miłosierdzia i jak najlepiej przyjąć uczestników ŚDM” – dodaje „L’Osservatore Romano”.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia
Tags: papież, Watykan

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*