Watykan. Papież życzył Polakom na Święta radości, pokoju i nadziei

Papież Franciszek fot.Ettore Ferrari/EPA

Papież Franciszek fot.Ettore Ferrari/EPA

Papież Franciszek życzył Polakom, aby święta Bożego Narodzenia były dla nich czasem radości, pokoju i nadziei. Podczas środowej audiencji generalnej przestrzegał wiernych przed pokładaniem ufności w materialnym bezpieczeństwie.

Zwracając się do polskich pielgrzymów, obecnych w Auli Pawła VI, Franciszek powiedział: „W ostatnich dniach Adwentu towarzyszy nam wezwanie świętego Pawła Apostoła: +Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się. Niech będzie znana wszystkim wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko+”.

„Święta Bożego Narodzenia niech będą dla was wszystkich i dla waszych rodzin czasem radości, pokoju i nadziei. Dobrych Świąt!” – mówił papież.

Wiernym z wielu krajów uczestniczącym w spotkaniu złożył życzenia: „Dobrych Świąt i nadziei dla wszystkich”.

W katechezie, tłumacząc sens Bożego Narodzenia, podkreślił, że jest to przyjście nadziei na świat. Franciszek wskazywał: będzie to prawdziwe święto, jeśli każdy wierzący przyjmie Jezusa jako „ziarno nadziei, które Bóg składa w bruzdach naszej historii osobistej i wspólnotowej”.

Papież przestrzegał przed pokładaniem ufności we własnym poczuciu bezpieczeństwa, zwłaszcza materialnego. „Wbijmy sobie to do głowy, nasze własne bezpieczeństwo nas nie zbawi” – dodał. „Zbawi nas tylko nadzieja w Bogu” – mówił Franciszek.

Zwrócił też uwagę na wymowę szopki twierdząc, że „w swej prostocie przekazuje nadzieję”. Zachęcał, by zatrzymywać się przed szopkami i je oglądać.

Włoskie media podały, że we wtorek po południu Franciszek pojechał do sklepu z obuwiem ortopedycznym niedaleko Watykanu po nową parę butów. W zeszłym roku papież był u optyka w centrum Rzymu. Poprosił wtedy o wymianę szkieł w okularach.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*