Watykan. Papież złożył kondolencje po śmierci George’a H.W. Busha

Watykan. Papież złożył kondolencje po śmierci George’a H.W. Busha

Papież Franciszek złożył kondolencje po śmierci byłego prezydenta USA George’a H.W. Busha, który zmarł 30 listopada w wieku 94 lat. Depeszę kondolencyjną w imieniu papieża wystosował w środę watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

W opublikowanej przez Watykan depeszy do przewodniczącego Konferencji Episkopatu USA kardynała Daniela DiNardo kardynał Parolin napisał: „Ojciec Święty papież Franciszek zasmucony wiadomością o śmierci byłego prezydenta George’a H.W. Busha składa całej rodzinie Bushów najszczersze kondolencje i zapewnia o swych modlitwach”.

„Polecając duszę prezydenta Busha miłosiernej miłości Wszechmogącego Boga Jego Świątobliwość prosi dla wszystkich, którzy opłakują jego odejście, o Boże błogosławieństwo siły i pokoju” – dodał kardynał Parolin.

Środa jest w Stanach Zjednoczonych dniem żałoby narodowej. Tego dnia odbędą się uroczystości żałobne po śmierci 41. prezydenta kraju. Trumna z ciałem Busha zostanie przewieziona z Kapitolu do Narodowej Katedry Kościoła Episkopalnego, gdzie odbędzie się nabożeństwo żałobne. (PAP)

fot.GIUSEPPE LAMI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*