Watykan. Papież rozmawiał z Zuckerbergiem o pomocy biednym

Spotkanie papieża Franciszka z Markiem Zuckerbergiem fot.L'osservatore Romano/Handout/EPA

Spotkanie papieża Franciszka z Markiem Zuckerbergiem fot.L’osservatore Romano/Handout/EPA

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji założyciela Facebooka, młodego miliardera Marka Zuckerberga i jego żonę Priscillę Chan – podały służby prasowe Watykanu. Tematem rozmowy była pomoc biednym na świecie.

W komunikacie podkreślono, że papież rozmawiał ze swoimi gośćmi o „używaniu technologii komunikacyjnych w celu ograniczenia biedy, wsparcia kultury spotkania i przekazania posłania nadziei, zwłaszcza osobom najbardziej potrzebującym”.

Zuckerberg nie jest pierwszą osobistością związaną z nowymi technologiami, które zostały przyjęte w Watykanie. W styczniu papież udzielił audiencji dyrektorowi generalnemu Apple, Timowi Cookowi, a potem przyjął prezesa zarządu Google, Erica Schmidta.

Papież ma od dawna kilkadziesiąt milionów osób śledzących jego konta na Twitterze w różnych językach, a od marca ma konto na Instagramie, ale na Facebooku jest nieobecny. (PAP)

Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan podczas spotkania z papieżem Franciszkiem fot.L'Osservatore Romano/Handout/EPA

Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan podczas spotkania z papieżem Franciszkiem fot.L’Osservatore Romano/Handout/EPA

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*