Watykan. Papież podziękował za „dobro duchowe” KUL

Watykan. Papież podziękował za „dobro duchowe” KUL

Papież Franciszek podziękował za „dobro duchowe”, jakie powstało na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Na audiencji generalnej w Watykanie była w środę delegacja uczelni, obchodzącej stulecie założenia i 70-lecie tamtejszego duszpasterstwa akademickiego.

Zwracając się do polskich pielgrzymów, papież pozdrowił arcybiskupa lubelskiego Stanisława Budzika, kolegium rektorów, profesorów i studentów KUL.

„Wraz z wami dziękuję Panu za każde dobro duchowe, jakie zrodziło się w waszej wspólnocie uniwersyteckiej w tym stuleciu” – powiedział Franciszek.

Następnie dodał: „Zachęcam was, abyście kontynuowali dobrą tradycję poszukiwania więzi łączących wiarę i rozum, a równocześnie, byście odkrywali nowe metody zgłębiania nauk humanistycznych i przyrodniczych, aby coraz lepiej odpowiadać na wyzwania, jakie współczesny świat stawia przed człowiekiem i społecznościami”.

„Niech wam towarzyszy wasz profesor Karol Wojtyła – święty Jan Paweł II” – podkreślił papież.

W czasie wizyty w Watykanie delegacja uczelni odwiedzi też Papieską Akademię Nauk, gdzie weźmie udział w sesji naukowej na temat katolickich uniwersytetów. Spotka się również też z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI. (PAP)

fot.CLAUDIO PERI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*