Watykan. Papież modli się za duszpasterzy i wiernych w Polsce

Papież Franciszek fot.L’Osservatore Romano/Handout/EPA

Papież Franciszek fot.L’Osservatore Romano/Handout/EPA

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej zapewnił o swej modlitwie za duszpasterzy i wiernych w Polsce. Apelował o zachowanie żywej tradycji duchowej oraz kulturalnej chrześcijaństwa i przywołał postać świętego Wojciecha.

Zwracając się do Polaków obecnych na audiencji na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział: „W minioną niedzielę, w święto Miłosierdzia Bożego, wspominaliśmy również świętego Wojciecha, patrona Polski. Była to też okazja do świętowania 600-lecia ustanowienia prymasostwa w Gnieźnie”.

„Opiece tego wielkiego biskupa i męczennika, który zaniósł ewangeliczne przesłanie i świadectwo chrześcijańskiego życia na wasze ziemie, zawierzam wszystkich pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce” – dodał.

Następnie papież wezwał Polaków, by dla przyszłych pokoleń zachowali „żywą tradycję duchową i kulturalną, jaka wyrosła na jego krwi”.

W katechezie mówił zaś, że Bóg nie jest nieobecny, ale „rozmiłowany w człowieku do tego stopnia, że nie potrafi się od niego oddzielić”. „My, ludzie, jesteśmy zdolni do zrywania więzi i mostów. On natomiast nie” – podkreślił.

Franciszek wskazał wiernym, że życie jest pielgrzymką, w której człowiek nigdy nie jest sam.

W audiencji uczestniczyło około 18 tysięcy osób. (PAP)

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*