Watykan. Msza przy grobie św. Jana Pawła II w jego wspomnienie liturgiczne

Watykan. Msza przy grobie św. Jana Pawła II w jego wspomnienie liturgiczne

W przypadającą we wtorek uroczystość wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II mszę przy jego grobie w bazylice watykańskiej odprawił kardynał Stanisław Ryłko. Obecni byli przedstawiciele polskiego duchowieństwa z Watykanu i Rzymu oraz pielgrzymi z Polski.

W koncelebrze był papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski, który po śmierci papieża w 2005 roku zainicjował tradycję cotygodniowych mszy przy jego grobie w intencji beatyfikacji i kanonizacji.

Kardynał Ryłko – przyjaciel i bliski współpracownik św. Jana Pawła II, emerytowany szef Papieskiej Rady Świeckich, a obecnie archiprezbiter papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie – mówił w kazaniu o znaczeniu jego dziedzictwa. Podkreślił, że przypominanie tego jest szczególnie ważne w perspektywie przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy urodzin polskiego papieża.

Jak zaznaczył kardynał Ryłko, Polacy powinni być szczególnie odpowiedzialni za dziedzictwo duchowe, jakie zostawił św. Jan Paweł II.

Bukiet biało-czerwonych kwiatów w rocznicę inauguracji pontyfikatu polskiego papieża w 1978 roku, którą ustanowiono wspomnieniem liturgicznym, złożył na jego grobie ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański. (PAP)

Na zdjęciu: Grób św. Jana Pawła II w Watykanie
fot.Jacek Turczyk/EPA/Shutterstock

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*