Watykan: dotychczas ponad 1 mln osób na uroczystościach Roku Świętego

fot.korneker/pixabay.com

fot.korneker/pixabay.com

Ponad milion osób wzięło dotąd udział w uroczystościach rozpoczętego przed miesiącem Roku Miłosierdzia – ogłosił koordynator obchodów arcybiskup Rino Fisichella. Jego zdaniem to dowód na to, że ludzie pokonali strach w związku z alertem terrorystycznym.

„Liczby nie są ważne w wymiarze duchowym, ale wskazują na intensywny udział” w ceremoniach – podkreślił w sobotnim wydaniu watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” abp Fisichella, który jest przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

Przypomniał, że życzeniem papieża Franciszka jest to, by obchody nadzwyczajnego Roku Świętego, zainaugurowanego 8 grudnia, odbywały się we wszystkich diecezjach na całym świecie.

Mimo to – zauważył watykański dostojnik – Rzym pozostał w centrum Jubileuszu.

Arcybiskup Fisichella zwrócił uwagę na spokój, z jakim dzięki obecności sił porządkowych przebiegły w ciągu minionego miesiąca wszystkie uroczystości Roku Świętego i Bożego Narodzenia.

Dodał, że każdego dnia specjalnie wyznaczoną trasą grupy wiernych stale zmierzają do bazyliki watykańskiej, by przejść przez Drzwi Święte i modlić się. „To świadectwo wiary, które wzrusza i nie pozostawia obojętnym” – oświadczył abp Fisichella.

W ciągu pierwszego miesiąca Roku Miłosierdzia odbyły się ceremonie otwarcia Drzwi Świętych w rzymskich bazylikach, a także w ostatnią niedzielę grudnia – Święto Rodzin. Sugestywne wydarzenie zapowiedziano na 17 stycznia, gdy do Watykanu przybędzie na mszę, a potem na spotkanie z papieżem 5 tysięcy migrantów i uchodźców.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*