Watykan. Były nuncjusz Wesołowski opuścił szpital

Były arcybisku Józef Wesołowski fot.Orlando Barria/EPA

Były arcybisku Józef Wesołowski fot.Orlando Barria/EPA

Sądzony przed watykańskim trybunałem za pedofilię były nuncjusz Józef Wesołowski powrócił w piątek do Watykanu ze szpitala, gdzie przebywał przez tydzień po zasłabnięciu w przeddzień otwarcia procesu – podało w poniedziałek biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Według watykańskiego biura prasowego były nuncjusz na Dominikanie i były arcybiskup przechodzi dalszą kurację w domu penitencjarzy za Spiżową Bramą, gdzie mieszka od blisko roku. Trafił tam we wrześniu 2014 roku, gdy umieszczono go w areszcie domowym w Watykanie na wniosek tamtejszego prokuratora.

Przyczyny choroby, a następnie hospitalizacji Wesołowskiego są nadal niejasne. Nieoficjalnie źródła watykańskie informowały o poważnym spadku ciśnienia w rezultacie stresu i upału.

11 lipca przed trybunałem Państwa Watykańskiego rozpoczął się proces byłego dyplomaty, oskarżonego o czyny pedofilskie oraz gromadzenie materiałów zawierających pornografię dziecięcą.

Proces Wesołowskiego został natychmiast bezterminowo odroczony z powodu nieobecności oskarżonego, który – jak tłumaczył wtedy Watykan – dzień wcześniej trafił na oddział intensywnej terapii. Nie wiadomo, kiedy proces zostanie wznowiony. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*