Watykan. Bez zmian w programie Wielkiego Tygodnia po zamachach w Brukseli

fot.Giuseppe Lami/EPA

fot.Giuseppe Lami/EPA

Watykan ogłosił we wtorek, że nie przewiduje się zmian w programie uroczystości Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka w związku z zamachami w Brukseli, gdzie zginęło 28 osób. Wielki Czwartek papież spędzi w ośrodku dla uchodźców pod Rzymem.

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi potwierdził ogłoszony wcześniej plan papieskich mszy św. i uroczystości Wielkiego Tygodnia.

Również we wtorek poinformowano, że Franciszek odprawi w Wielki Czwartek po południu mszę Wieczerzy Pańskiej, inaugurującą obchody Triduum Paschalnego w ośrodku dla osób ubiegających się o azyl, który znajduje się w miejscowości Castelnuovo di Porto koło Rzymu. W jej trakcie dokona obrzędu umycia stóp uchodźcom.

To zaś oznacza, że po raz pierwszy papież będzie przewodniczył tej mszy poza Wiecznym Miastem. W poprzednich latach odwiedził tego dnia rzymskie więzienie dla nieletnich, zakład karny Rebibbia i klinikę dla ciężko chorych oraz niepełnosprawnych. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*