Premier w Watykanie: zrobimy wszystko, by dni młodzieży były bezpieczne i wspaniałe

Premier Beata Szydło i papież Franciszek fot.Gabriel Bouys/EPA

Premier Beata Szydło i papież Franciszek fot.Gabriel Bouys/EPA

Mówiłam papieżowi o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży i o tym, że młodzi ludzie cieszą się na jego przyjazd – mówiła po audiencji u papieża premier Beata Szydło. Zrobimy wszystko, by te dni były wspaniałe i bezpieczne – podkreśliła premier.

Szydło spotkała się z dziennikarzami w Rzymie na krótkiej konferencji. Jak relacjonowała, mówiła Franciszkowi o przygotowaniach do ŚDM.

„Mówiłam o tym, że młodzi ludzie czekają, cieszą się na jego przyjazd do Polski. Rozmawialiśmy też o polskich rodzinach, rozmawialiśmy o Polsce, papież bardzo podziękował, cieszył się, z tego, że w Polsce wprowadzane są programy, które mają wspierać też rodziny” – powiedziała premier.

Podkreśliła, że ta bardzo dobra rozmowa była dla niej wielkim wzruszeniem i wielkim przeżyciem. Jak dodała, papież czeka na to, żeby spotkać się z młodymi Polakami. „Zaprosiłam jeszcze raz Ojca Świętego do Polski, mówiłam, że czekamy” – relacjonowała.

fot.Gabriel Bouys/EPA

fot.Gabriel Bouys/EPA

Szefowa polskiego rządu zapewniła, że dołoży wszelkich starań, żeby wizyta papieża i młodzieży z całego świata była bezpieczna. „Czekamy na nich, zrobimy wszystko, żeby te dni były wspaniałe i przyniosły dla nas, dla polskiego państwa wspaniałe owoce” – mówiła dziennikarzom.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

Jak relacjonowała premier Szydło, po audiencji u papieża spotkała się również z szefem watykańskiej dyplomacji, arcybiskupem Paulem Gallagherem.

Przed audiencją u papieża Franciszka Beata Szydło wzięła udział w mszy przy grobie świętego Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana w bazylice watykańskiej. W piątek mija 35 lat od zamachu na papieża Polaka. „To przeżycie jest wyjątkowe i z tego powodu, że mogliśmy rano pomodlić się, przy jego grobie, była msza święta w intencji ojczyzny” – mówiła premier dziennikarzom. 13 maja 1981 r. na placu św. Piotra do papieża strzelał turecki terrorysta Mehmet Ali Agca. Zamachowca schwytano natychmiast po ataku, skazano go na dożywocie. W 1983 r. Jan Paweł II odwiedził go w rzymskim więzieniu. W 2000 r. zamachowiec został ułaskawiony.

Z Watykanu Magdalena Cedro (PAP)

fot.Gabriel Bouys/EPA

fot.Gabriel Bouys/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*