Papież zamiast proboszcza pobłogosławił mieszkania w Ostii

Papież Franciszek podczas wizyty w jednym z domów w Ostii
fot.L’Osservatore Romano/Handout/EPA

Papież Franciszek odwiedził w piątek po południu nadmorską dzielnicę Rzymu, Ostię, gdzie pobłogosławił mieszkania wiernych – podał Watykan. Takie wizyty u parafian składa proboszcz w okresie po świętach wielkanocnych.

Ta kolejna papieska wizyta jest kontynuacją tzw. Piątków Miłosierdzia z Roku Świętego, gdy Franciszek raz w miesiącu odwiedzał miejsca naznaczone ubóstwem i cierpieniem.

W marcu, a więc 4 miesiące po zamknięciu obchodów Roku Miłosierdzia, papież nawiązując do tego zwyczaju był w ośrodku dla niewidomych w Rzymie.

Watykańskie biuro prasowe wyjaśniło, że przed kilkoma dniami proboszcz z Ostii wywiesił na osiedlu kartkę z informacją o tym, że w piątek odwiedzi wiernych, by pobłogosławić ich mieszkania.

Mieszkańcy osiedla z niedowierzaniem zobaczyli, że do ich drzwi puka nie ich znajomy ksiądz z parafii, ale papież.

Franciszek stał się „proboszczem” – podkreślają media, informując o kolejnej nieoczekiwanej inicjatywie papieża. W trakcie tej wizyty pobłogosławił kilkanaście mieszkań, wręczył rodzinom różańce i, jak dodaje Ansa, żartobliwie przeprosił za to, że „przeszkadza”. Zapewnił zarazem, że dostosował się do godzin ciszy poobiedniej, o której przypomina wiszące na osiedlu ogłoszenie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*