Papież z nieoczekiwaną wizytą w Greccio, gdzie powstała pierwsza szopka

fot.Giuseppe Lami/EPA

fot.Giuseppe Lami/EPA

Papież Franciszek złożył w poniedziałek niezapowiedzianą wcześniej przez Watykan wizytę w sanktuarium w miasteczku Greccio w stołecznym włoskim regionie Lacjum, gdzie w 1223 roku święty Franciszek z Asyżu zbudował pierwszą szopkę. O wizycie poinformowała Ansa.

Papież pojechał do znanej miejscowości samochodem. Natychmiast udał się do kaplicy w sanktuarium na prywatną modlitwę, zobaczył też szopkę. Pozdrowił około 70 młodych ludzi, którzy byli tam w chwili jego przybycia.

W Greccio znajduje się pustelnia świętego Franciszka z Asyżu.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*