Papież wypoczywa; w lipcu nie ma audiencji generalnych

Papież wypoczywa; w lipcu nie ma audiencji generalnych

W lipcu nie będą odbywać się środowe audiencje generalne papieża Franciszka – ogłosił Watykan. To tradycyjnie miesiąc odpoczynku papieża, który będzie dalej spotykał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański w niedziele.

W komunikacie wydanym we wtorek watykańskie biuro prasowe poinformowało, że audiencje generalne zostaną wznowione w sierpniu i będą odbywać się w Auli Pawła VI.

Na lipiec i sierpień zostaną zawieszone poranne papieskie msze w kaplicy Domu świętej Marty, gdzie mieszka Franciszek. Przybywają na nie grupy wiernych.

Papież podobnie, jak we wszystkie poprzednie lata pontyfikatu, nie wyjeżdża na wakacje z Watykanu. Jego odpoczynek polega na ograniczeniu zajęć i spotkań.

W piątek Franciszek spotka się z uczestnikami międzynarodowej konferencji pod hasłem „Uratować nasz wspólny dom i przyszłość życia na Ziemi”, zorganizowanej przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka z okazji trzeciej rocznicy publikacji jego ekologicznej encykliki „Laudato si'”. W obradach udział weźmie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

W dniach 25-26 sierpnia papież złoży wizytę w Irlandii z okazji Światowego Spotkania Rodzin.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Na zdjęciu: Upały w Rzymie i na Placu św. Piotra

fot.GIUSEPPE LAMI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*