Papież: wybrano dwie rodziny uchodźców, które zamieszkają w Watykanie

fot.Angelo Carconi/EPA

fot.Angelo Carconi/EPA

Papież Franciszek poinformował, że wybrano już dwie rodziny uchodźców, które zamieszkają w Watykanie. W wywiadzie dla portugalskiego radia mówił też swojej ojczystej Argentynie, która przyjmowała imigrantów, wśród nich Polaków.

Jak podały włoskie media w nadanym w poniedziałek wywiadzie dla katolickiej rozgłośni Radio Renascenca Franciszek powiedział, że arcyprezbiter bazyliki świętego Piotra kardynał Angelo Comastri i papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski znaleźli dwie rodziny migrantów, którym Watykan udzieli gościny.

O zamiarze przyjęcia uchodźców za Spiżową Bramą papież poinformował wiernych 6 września, gdy apelował do wszystkich parafii i klasztorów w Europie, by uczyniły to samo.

Kardynał Comastri wyjaśnił potem, że zaproszone do Watykanu rodziny będą miały zapewnioną opiekę medyczną i otrzymają wszelką niezbędną pomoc. Dodał, że przygotowane zostaną dla nich dwa watykańskie mieszkania.

W rozmowie z watykanistką radia z Lizbony Franciszek przywołał historię Argentyny, która od XIX wieku przyjmowała fale uchodźców z różnych państw europejskich, między innymi z Włoch, Portugalii oraz z Polski. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*