Papież pozdrowił Polaków przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej

Papież pozdrowił Polaków przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej

Papież Franciszek pozdrowił Polaków w związku z przypadającą w niedzielę uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Poprosił o modlitwę w intencji swej podróży do Irlandii na Światowe Spotkanie Rodzin.

Zwracając się do Polaków podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie Franciszek powiedział: „Szczególnie pozdrawiam wszystkich, którzy w tych dniach pielgrzymują na Jasną Górę, by uczestniczyć w niedzielnej Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej”.

„Niech Królowa Polski prowadzi was i umacnia w wierze, byście odważnie głosili światu święte imię Boga i świadczyli o Nim swoim życiem” – mówił papież. Dodał: Powierzam się waszym modlitwom podczas mojej bliskiej już podróży apostolskiej do Dublina”.

W sobotę i niedzielę Franciszek będzie w Irlandii, dokąd udaje się na IX Światowe Spotkanie Rodzin. „Niech będzie to moment łaski i słuchania głosu chrześcijańskich rodzin z całego świata” – mówił papież pielgrzymom w watykańskiej Auli Pawła VI.

W trakcie audiencji Franciszek modlił się za ofiary wypadku w parku narodowym Pollino w Kalabrii na południu Włoch, gdzie w poniedziałek we wzburzonym potoku zginęło 10 turystów. Zapewnił o swej modlitwie ich rodziny oraz rannych.

W katechezie papież przestrzegał, by „nie obrażać imienia Boga, by nie używać go obłudnie, nadaremno, na próżno”.

Pytał wiernych: „Czy możliwe jest wzięcie na siebie imienia Boga w sposób obłudny, formalny, na próżno?”. „Odpowiedź jest niestety pozytywna; tak, to możliwe” – skonstatował. To „hipokryzja”, „kłamstwo” – powiedział Franciszek. (PAP)

fot.CLAUDIO PERI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*