Papież odprawia mszę Wieczerzy Pańskiej w ośrodku dla uchodźców

Papież w ośrodku dla uchodźców fot.Massimo Percossi/EPA

Papież w ośrodku dla uchodźców fot.Massimo Percossi/EPA

Papież Franciszek odprawia mszę Wieczerzy Pańskiej, inaugurującą obchody Triduum Paschalnego, w wielkim ośrodku dla uchodźców w miejscowości Castelnuovo di Porto pod Rzymem. W tradycyjnym geście Wielkiego Czwartku umyje stopy 11 migrantom i pracownicy placówki.

Mszę papież odprawia przy polowym ołtarzu pod gołym niebem.

Franciszek jest pierwszym papieżem, który w takim dniu wyjechał z Rzymu. W poprzednich latach swego pontyfikatu odprawił mszę w Wielki Czwartek w więzieniach i klinice dla niepełnosprawnych.

W centrum dla migrantów ubiegających się o azyl przebywa około 900 osób, wśród nich Syryjczycy i obywatele wielu krajów Afryki. Większość stanowią muzułmanie. Z okazji wizyty papieża przybył tam także jeden z imamów z Wiecznego Miasta.

Podopieczni struktury, w której jest także wiele dzieci, otrzymali w prezencie od papieża 200 wielkanocnych jajek z czekolady.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*