Papież modlił się za ofiary ataku w Stambule i o nawrócenie serc sprawców

fot.Angelo Carconi/EPA

fot.Angelo Carconi/EPA

Papież Franciszek modlił się podczas środowej audiencji generalnej za ofiary zamachu terrorystycznego w Stambule, w którym zginęło we wtorek 10 zagranicznych turystów. Wezwał też do modlitwy o nawrócenie sprawców przemocy.

Na zakończenie spotkania z wiernymi w watykańskiej Auli Pawła VI papież powiedział: „Zachęcam was do modlitwy za ofiary zamachu, do jakiego doszło wczoraj w Stambule. Niech Pan Miłosierny da pokój wieczny zmarłym, pocieszenie rodzinom, solidarną stanowczość całemu społeczeństwu i niech nawróci serca sprawców przemocy”.

Rozpoczynając cykl katechez na temat miłosierdzia Bożego, któremu dedykowany jest trwający Rok Święty, Franciszek podkreślił, że miłość Boga nie jest jak „miłość z telenoweli”.

Ta miłość, dodał, „nie zależy od ludzkich zasług, ale wynika z bezinteresowności”.

„Nawet grzech nie może zatrzymać tej miłości, ponieważ potrafi przebaczyć grzech i przezwyciężyć zło” – mówił papież.

Zwracając się do Polaków powiedział, że „Bóg miłosierny jest całkowicie i zawsze godny zaufania”.

„Taka jest pewność naszej wiary” – przypomniał papież, który wezwał Polaków, by zawierzyli się Bożemu miłosierdziu.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*