Papież: mały Jezus przypomina o tym, że połowa uchodźców to dzieci

Papież: mały Jezus przypomina o tym, że połowa uchodźców to dzieci

„Mały Jezus przypomina nam, że połowa uchodźców dzisiaj na świecie to dzieci, niewinne ofiary ludzkiej niesprawiedliwości” – powiedział w piątek papież Franciszek włoskim i zagranicznym artystom, którzy wystąpią w Watykanie na świątecznym koncercie.

Podczas audiencji dla organizatorów i gwiazd kolejnej edycji koncertu „Boże Narodzenie w Watykanie”, który zostanie nagrany w sobotę w Auli Pawła VI i wyemitowany przez włoską telewizję w Wigilię, papież mówił: „Święta Rodzina z Nazaretu doświadczyła lęku przed prześladowaniami i prowadzona przez Boga schroniła się w Egipcie”.

Franciszek podkreślił, że Jezus „wzywa do refleksji nad sytuacją tylu mężczyzn, kobiet i dzieci naszych czasów – migrantów, uciekinierów, uchodźców – szukających schronienia przed wojnami, ubóstwem spowodowanym przez niesprawiedliwości społeczne i zmiany klimatyczne”.

„Aby zostawić wszystko – dom, krewnych, ojczyznę i stawić czoło niewiadomej – trzeba wcześniej wiele wycierpieć – zaznaczył papież. – Na te dramaty Kościół odpowiada wieloma inicjatywami solidarności i pomocy, gościnności i przyjmowania”.

Na tegorocznym koncercie dobroczynnym wystąpią m.in. Anastacia, Dee Dee Bridgewater, Jose Feliciano, Alvaro Soler. Dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany na rzecz uchodźców w Irbilu w Iraku oraz w Ugandzie.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

fot.GIUSEPPE LAMI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*