Papież ma nadzieję na rozwiązanie finansowego kryzysu w Grecji

Papież Franciszek fot.Maurizio Brambatti/EPA

Papież Franciszek fot.Maurizio Brambatti/EPA

Papież Franciszek powiedział dziennikarzom w poniedziałek, że ma nadzieję na rozwiązanie kryzysu finansowego w Grecji. Na pokładzie samolotu w drodze z Ameryki Południowej do Rzymu mówił, że trzeba czuwać, by taka sytuacja nie powtórzyła się w innych krajach.

Podczas konferencji prasowej w samolocie z udziałem 75 dziennikarzy, towarzyszących mu w podróży, Franciszek powiedział: „Greccy rządzący, którzy doprowadzili do sytuacji międzynarodowego zadłużenia, ponoszą odpowiedzialność”.

„Wraz z nowym greckim rządem zaczęła się kontrola, poniekąd słuszna. Mam nadzieję, że znajdą drogę do rozwiązania problemu Grecji, a także drogę nadzoru po to, by inne kraje nie popadły w takie same problemy. A to niech pomoże nam iść naprzód, bo droga zadłużenia nigdy się nie kończy” – oświadczył Franciszek. Media odnotowały, że opinię tę papież wyraził zanim dotarła do niego wiadomość o wstępnym porozumieniu w sprawie Grecji.

Franciszek nawiązał do kwestii ewentualnego ogłoszenia bankructwa przez jakieś państwo. „Jeśli firma może ogłosić bankructwo, państwo też by mogło i wtedy mu się pomaga” – stwierdził dodając, że tak wytłumaczono mu niedawno ten mechanizm. Zastrzegł zarazem, że niewiele wie o o tej kwestii i ma nadzieję, że ktoś mu to wyjaśni.

Przyznał również, że ma „alergię na ekonomię” i niewiele z niej rozumie. To dlatego, jak wyjaśnił, że jego ojciec był księgowym i przynosił do domu pracę na sobotę i niedzielę. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*