Papież Franciszek przyjął na audiencji Leonardo DiCaprio

Spotkanie papieża Franciszka z Leonardo Di Caprio fot.Osservatore Romano/Handout/EPA

Spotkanie papieża Franciszka z Leonardo Di Caprio fot.Osservatore Romano/Handout/EPA

Papież Franciszek przyjął w czwartek na audiencji w Watykanie Leonardo DiCaprio. Nieznane są szczegóły prywatnego spotkania papieża z popularnym hollywoodzkim aktorem.

W ogłoszonym przez Watykan dla dziennikarzy programie czwartkowych zajęć Franciszka wymieniono przedpołudniowe spotkanie z „panem Leonardo DiCaprio”.

Przypomina się, że 41-letni aktor zaangażowany jest w działalność na rzecz obrony środowiska, szczególnie bliską papieżowi Franciszkowi, który poświęcił jej swą encyklikę „Laudato si’”.

W 1998 roku aktor założył fundację wspierającą organizacje i inicjatywy ekologiczne.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*