Papież do Polaków: niech święty Stanisław będzie dla was wzorem

Papież do Polaków: niech święty Stanisław będzie dla was wzorem

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej zachęcał Polaków, aby święty Stanisław, biskup i męczennik, był dla nich wzorem jako obrońca Ewangelii, wartości moralnych i godności człowieka.

Zwracając się do polskich pielgrzymów przybyłych do Watykanu Franciszek powiedział: „Wczoraj Kościół w Polsce świętował uroczystość waszego Patrona świętego Stanisława biskupa i męczennika. Oddał on życie jako obrońca Ewangelii, wartości moralnych i godności każdego człowieka”.

„Jego heroiczny przykład niech będzie dla was wszystkich drogowskazem w waszej codzienności, w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Niech jego wstawiennictwo wspiera was w podążaniu drogami prawdy i miłości” – dodał papież.

Podczas spotkania zwracając się do pielgrzymów mówiących po arabsku Franciszek wezwał, aby w obecnym miesiącu maryjnym odmawiać różaniec „za pokój w Syrii i na całym świecie”.

W katechezie na temat chrztu papież mówił, że sakrament ten pozostawia „niezatarte znamię duchowe”. „Nie wymazuje go żaden grzech” – zauważył.

Franciszek zaznaczył, że można zapytać: „A jeśli ktoś staje się złoczyńcą, który zabija ludzi i dopuszcza się niesprawiedliwości, czy wtedy znamię to zanika?”.

„Nie, to hańba, że człowiek dopuszcza się takich rzeczy, że działa przeciwko Bogu, ale Bóg nigdy nie wypiera się swoich dzieci” – wyjaśnił papież. (PAP)

fot.CLAUDIO PERI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*