Papież do Polaków: módlmy się za rodziny, za Kościół i całą ludzkość

Papież do Polaków: módlmy się za rodziny, za Kościół i całą ludzkość

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie zachęcił Polaków, by modlili się za rodziny, za Kościół i całą ludzkość. Na spotkanie z papieżem przybyła też grupa ukraińskich żołnierzy.

Zwracając się do polskich pielgrzymów obecnych na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział: „Drodzy bracia i siostry, ożywieni przez Ducha Świętego i zachęceni przykładem naszego Pana Jezusa Chrystusa, z dziecięcą ufnością i oddaniem módlmy się do Ojca niebieskiego za nas, za nasze rodziny, za Kościół i za całą ludzkość, aby dla wszystkich wypełniała się Jego zbawcza wola”.

„Zawierzam was i waszych bliskich matczynej opiece Maryi Wspomożycielki wiernych i z serca wam błogosławię” – dodał papież.

W czasie audiencji Franciszek modlił się z wiernymi za hiszpańską zakonnicę – misjonarkę Ines Nieves Sancho, brutalnie zamordowaną w Republice Środkowoafrykańskiej przez nieznanych sprawców. Watykański dziennik „L’Osservatore Romano” podał, że ścięto jej głowę.

Papież mówił tysiącom wiernych: „Dzisiaj chciałbym wspomnieć z wami 77-letnią siostrę Ines Nieves Sancho, wychowawczynię ubogich dziewcząt, barbarzyńsko zamordowaną w budynku, gdzie uczyła je szyć”. „To jeszcze jedna kobieta, która oddała życie dla Jezusa w służbie ubogim” – dodał.

Na placu przed bazyliką watykańską była też grupa ukraińskich żołnierzy, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Lourdes.

Franciszek zapewnił ich: „Stale modlę się do zmartwychwstałego Pana, aby wypełnił miłością i spokojem serca Ukraińców i obdarzył cały kraj swoim pokojem”.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

fot.ETTORE FERRARI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*