Papież apeluje o pomoc dla krajów ogarniętych kryzysem migracyjnym

fot. Alessandro Di Meo/EPA

fot. Alessandro Di Meo/EPA

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę do wspólnoty międzynarodowej o pomoc dla Grecji i innych państw zmagających się z kryzysem migracyjnym. W czasie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański mówił o potrzebie „sprawiedliwego rozłożenia ciężarów”.

„Drodzy bracia i siostry, w mojej modlitwie, i na pewno także w waszej, zawsze obecny jest dramat uchodźców, którzy uciekają przed wojnami i innymi nieludzkimi sytuacjami” – powiedział papież, zwracając się do tysięcy ludzi na placu Świętego Piotra.

Następnie podkreślił, że zwłaszcza Grecja i inne kraje, które znajdują się na „pierwszej linii” kryzysu migracyjnego, przychodzą z „hojnym ratunkiem, który wymaga współpracy wszystkich państw”.

„Zgodna odpowiedź może być skuteczna i sprawiedliwie rozłożyć ciężary. Dlatego należy zdecydowanie i bez wahania stawiać na negocjacje” – oświadczył Franciszek.

Dodał, że z nadzieją przyjął wiadomość o rozejmie w Syrii. „Zachęcam wszystkich do modlitwy o to, aby ten promyk nadziei przyniósł ulgę cierpiącej ludności, umożliwił wysłanie niezbędnej pomoc humanitarnej i otworzył drogę do tak upragnionego dialogu i pokoju” – mówił papież.

Na zakończenie południowego spotkania Franciszek pozdrowił wiernych przybyłych z Gdańska, a także obecnych na placu Polaków mieszkających we Włoszech.(PAP)

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*