Papież apeluje o dialog i pojednanie między państwami koreańskimi

Papież apeluje o dialog i pojednanie między państwami koreańskimi

Papież Franciszek zaapelował w środę podczas audiencji generalnej o dialog i pojednanie między Koreą Południową i Koreą Północną. Apel wystosował w związku z zapowiedzianym na piątek spotkaniem przywódców obu krajów, Mun Dze Ina i Kim Dzong Una.

Spotkanie odbędzie się w miejscowości Panmundżom w strefie zdemilitaryzowanej na linii demarkacyjnej między obu krajami.

Zwracając się do 20 tys. uczestników audiencji w Watykanie, Franciszek powiedział, że piątkowe spotkanie będzie „okazją do podjęcia przejrzystego dialogu i konkretnej drogi pojednania oraz odnowionego braterstwa, by zagwarantować pokój na Półwyspie Koreańskim i na całym świecie”.

„Naród koreański, który żarliwie pragnie pokoju, zapewniam o mojej osobistej modlitwie i bliskości całego Kościoła” – mówił papież.

Następnie podkreślił: „Stolica Apostolska towarzyszy, wspiera i zachęca do wszelkich przydatnych i szczerych inicjatyw na rzecz budowy lepszej przyszłości, pod znakiem spotkania i przyjaźni między narodami”.

„Tych, na których spoczywa bezpośrednia odpowiedzialność polityczna, proszę o to, by mieli odwagę nadziei i stali się budowniczymi pokoju, oraz wzywam do dalszego podążania z ufnością obraną ścieżką, dla dobra wszystkich” – apelował Franciszek.

Papież zachęcił wiernych do modlitwy za naród koreański, „zarówno za tych, którzy są na Południu, jak i za tych na Północy”. (PAP)

fot.CLAUDIO PERI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*