Kardynał z Watykanu proponuje papieżowi: zakazać robienia zdjęć podczas mszy

fot.Giorgio Onorati/EPA

fot.Giorgio Onorati/EPA

Zakazać robienia zdjęć w kościele podczas mszy – zaproponował to papieżowi Franciszkowi prefekt Kongregacji Kultu Bożego kard. Robert Sarah. „Jeśli chcemy odzyskać prawdziwą liturgię, papież ma władzę, by przegonić fotografów sprzed ołtarza”- stwierdził.

„Przekształciliśmy liturgię w spektakl”- oświadczył kardynał z Gwinei, cytowany przez Ansę. Ujawnił, że kilka dni wcześniej rozmawiał z Franciszkiem i przedstawił mu tę propozycję.

Podczas publicznego spotkania w Rzymie kardynał Sarah skrytykował księży, którzy – jak mówił – „przy ołtarzu poruszają się jak prezenterzy telewizyjni”.

„Najświętszy Sakrament został w niewytłumaczalny sposób zdegradowany” – uważa watykański hierarcha. Jego zdaniem jest to „deformacja liturgii”, która jest nie do przyjęcia.

Takiego samego zdania jest amerykański kardynał Raymond Leo Burke, patron Zakonu Maltańskiego. Stwierdził on, że liturgia została „zdeformowana na rzecz kreatywności”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*