Kardynał Dziwisz poinformował papieża o stanie przygotowań do ŚDM

Stanisław Dziwisz fot.Jacek Turczyk/EPA

Stanisław Dziwisz fot.Jacek Turczyk/EPA

Kardynał Stanisław Dziwisz poinformował papieża Franciszka o stanie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się w dniach 26-31 lipca. O zlocie i wizycie papieża w Polsce mówił w poniedziałek na antenie Radia Watykańskiego.

W wywiadzie dla włoskiej redakcji papieskiej rozgłośni kardynał Dziwisz powiedział, że o Dniach Młodzieży rozmawiał z Franciszkiem podczas spotkania w sobotę w Watykanie.

„Powiedziałem, że panuje wielki entuzjazm i to nie tylko w Polsce, bo to oczywiście jest zrozumiałe, ale na całym świecie” – podkreślił metropolita krakowski, dodając, że przybędą grupy młodzieży ze 194 krajów. Będzie też 930 biskupów – powiedział.

„Oczywiście pragną przyjechać do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym, ale myślę, że chcą też przybyć właśnie w Roku Miłosierdzia, gdyż Kraków jest stolicą Bożego Miłosierdzia” – zauważył kardynał Dziwisz. Przywołał postaci świętej Faustyny Kowalskiej i świętego Jana Pawła II.

Nazywając polskiego papieża „apostołem”, kardynał Dziwisz powiedział, że Jan Paweł II zaniósł przesłanie miłosierdzia całemu światu.

Wyraził przekonanie, że owocem krakowskich ŚDM z Franciszkiem będzie to, że młodzi ludzie otrzymają orędzie miłosierdzia, które zaniosą następnie całemu światu.

Kardynał Dziwisz zapewnił, że w Polsce zainteresowanie Światowymi Dniami Młodzieży jest bardzo duże. Zaznaczył, że podobnie jest w innych krajach. Odnotował zwłaszcza to, że do Krakowa przyjedzie bardzo wielu Włochów. W ten sposób odniósł się do zapowiedzi obecności na ŚDM ponad 100 tysięcy osób z Włoch.

Zwrócił też uwagę na masowe zainteresowanie wśród Francuzów i Niemców.

„Przygotowania są w dobrym punkcie. Jedyna rzecz: musimy modlić się o to, aby pogoda była ładna” – powiedział metropolita.

Papież Franciszek będzie w Polsce od 27 do 31 lipca. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*