Co warto wiedzieć o kolagenie

Artykuł sponsorowany

XXI wiek przynosi wielkie zmiany w życiu każdego człowieka. Można to odczuć niemal w każdej dziedzinie życia. Wystarczy spojrzeć na nowoczesne technologie, które wprowadzono do użytku w ostatniej dekadzie. Ludzkość idzie do przodu. Dzięki temu poprawia się jakość i komfort życia. Ostatnie lata to także okres wzrostu zainteresowania własnym wyglądem i utrzymaniem zdrowia, i dobrej kondycji.

Dzięki pracy polskich biochemików niezwykłym zainteresowaniem zaczął cieszyć się kolagen rybi, a dokladniej kolagen ze skóry łososia. Zdrowie, piękno i młodość utrzymana na dłużej znalazly się w zasięgu ręki.

Słowo „kolagen” wywodzi się z języka greckiego: cola-klej oraz genno-rodzic. „Klejorodny”- określenie to oddaje funkcje kolagenu. Jest on białkiem, które „”klei” i „spaja”. Występuje on we wszystkich narządach, służąc jako substancja spajająca komórki. Włókna kolagenowe wbudowane są w błony otrzewnej, opłucnej, osierdzia oraz narządow takich jak: serce, nerki, płuca, wątroba, naczynia, kości, narząd wzroku.

Kolagen jest typowym białkiem tkanki łącznej i jest najważniejszym białkiem w organizmie, ponieważ stanowi 30 proc. całkowitej masy białka ludzkiego i 70 proc. masy białek skóry. Przez cały okres naszego życia to olbrzymie białko pozostaje w stałej wymianie, określonej obrotem kolagenu. Kolagen dojrzaly ulega degradacji i natychmiastowemu odtworzeniu.

W miarę upływu lat coraz mniej kolagenu produkujemy. W wieku 40 lat mamy o połowę mniej kolagenu niż osoba w wieku lat 18. Braki kolagenu dają o sobie znać także w inny sposób, niż pogorszenie stanu naszej skóry. Mogą one bowiem zmniejszać elastyczność kości, ścięgien i mięśni, przez co zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia urazów. Kolagen ma także wpływ na ilość produkowanej mazi stawowej, zmniejszającej tarcie wewnątrz stawów, a jego niedobór może powodować ból stawów.

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, gdy suplementacja kolagenu i innych wartości odżywczych staje się niezbędna. Powstawanie niedoborów kolagenu w organizmie jest zjawiskiem calkiem naturalnym i jest elementem ścisle związanym z procesem starzenia, ale dzięki polskim biochemikom i kolagenowi ze skóry łososia można z tym walczyć i utrzymywać organizm w dobrej kondycji przez długi czas.

Więcej informacji na temat produktów Salmon Collagen uzyskać można na stronie: www.KochamZdrowie.com lub pod numerami telefonów:

tel. 773 949 9972 lub tel. 888 880 1644

Zapraszamy do naszych sklepów w Chicago:

3416 N Harlem Ave. oraz  6814 W. Archer Ave.

Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów reklamowych.

Categories: Porady, Reklama