Uważaj na wydłużone gwarancje samochodowe

Konsumenci w różnych zakątkach USA skarżą się na firmę oferującą możliwość zakupu wydłużonej gwarancji samochodów. Firma National Dealers Warranty Inc. sprzedaje polisy w ramach, których zobowiązuje się rzekomo do naprawy samochodu po wygaśnięciu fabrycznej gwarancji. W praktyce jednak to właściciel płaci rachunki.

Do placówek Better Business Bureau w całym kraju zgłaszają się klienci oszukani przez firmę National Dealers Warranty Inc., mającą siedzibę w Missouri. Firma działa także pod innymi nazwami: Automotive Warranty Protection, Canadian Auto Warranty Services, NRRM LLC oraz Stop Repair Bills.com.

Firma zapewnia, że dzięki wykupieniu polisy wydłużającej gwarancję, pokryje wszelkie koszty naprawy samochodu. W praktyce jednak pod byle pretekstem firma odmawia pokrycia rachunków wystawionych przez mechaników. Ponadto właściciele samochodów często wykupują polisy w przekonaniu, że mają do czynienia z przedstawicielami producenta lub dealera.

O nierzetelności National Dealers Warranty Inc. przekonał się m.in. Joseph Thomas z Chicago, który od miesiąca czeka na zwrot kosztów za wymianę skrzyni biegów. Firma odmawia zapłacenia rachunków ponieważ samochód został poddany modyfikacji. „Rzeczywiście wprowadziłem modyfikacje – Zainstalowałem niewielki spoiler. Ale to nie ma nic wspólnego ze skrzynią biegów! Potwierdza to także certyfikowany mechanik” – mówi Thomas.

Better Business Bureau radzi aby przy zakupie dodatkowej polisy działać bardzo rozważnie i korzystać z usług sprawdzonych i wiarygodnych firm. Ich listę można znaleźć na stronie: http://www.bbb.org/

Warto także sprawdzić, jak długo obowiązuje fabryczna gwarancja, aby nie wykupić polisy na usługi oferowane już przez producenta. Jeżeli decydujemy się na zakup polisy konieczne należy poprosić o szczegółowy kontrakt dokładnie opisujący zakres napraw, jakie nowa firma zobowiązuje się pokryć.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

http://www.bbb.org/

IN (inf.wł)

Categories: Porady

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*