“Air duct cleaning” czyli jak nie dać sobie wyczyścić portfela

fot.NBC/ Chris Hansen

Planujesz przeprowadzenie w swoim domu czyszczenia kanałów grzewczo-chłodzących, czyli popularnego „air duct cleaning”? Koniecznie obejrzyj popularnego telewizyjnego detektywa Chrisa Hansena, który z ukrytą kamerą demaskuje naciągaczy i oszustów, którzy zamiast czyścić przewody wentylacyjne, opróżniają portfele właścicieli amerykańskich domów.

Chris Hansen znany w całej Ameryce głównie z serii „To Catch a Predator”, w której wyłapuje internetowych pedofilów, tym razem rusza do boju z firmami zajmującymi się czyszczeniem kanałów grzewczo-chłodzących. Producenci programu „Dateline” emitowanego na antenie stacji NBC oraz Better Business Bureau ustalili, że w kraju działa rozległa sieć firm spod szyldu „Air Duct Cleaning”, które stosują nieetyczne praktyki marketingowe, a czasami wręcz zwykłe oszustwa. Najczęściej żerują one na osobach, które są najłatwiejszym celem: seniorach.

To, w jaki sposób działają oszuści i jak Chris Hansen z ukrytą kamerą demaskuje nieuczciwe firmy ich pracowników, zobaczyć będzie można już w najbliższą niedzielę na antenie NBC w programie „Dataline”. Początek o godzinie 18.00 czasu chicagowskiego.

BBB

Categories: Porady

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*