Zamiana ról

Father and young daughter reading together

Czasami zdarzają się takie sytuacje, że to tata zostaje z dzieckiem w domu, a mama rusza do pracy. Dzieje się tak z różnych powodów.

Może to być wynik sytuacji ekonomicznej rodziny, mama zarabia więcej w swojej pracy, może być tak, że kobieta po prostu chce wrócić już do swojego życia zawodowego, a czasami od samego początku było ustalone, że to tata będzie opiekował się maluchem i zostanie z nim w domu.

Jeśli tata z własnej woli wybiera wychowywanie dziecka, wtedy jest mu znacznie łatwiej, robi to w zgodzie ze sobą, nie musi w sobie przełamywać pewnego stereotypu panującego w naszym społeczeństwie. Natomiast, gdy niejako sytuacja życiowa zmusza ojca do pozostania w domu, może być mu znacznie trudniej.

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

 

Magdalena Pytel – psycholog, terapeuta, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ukończyła szkolenie w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, aktualnie szkoli się w Ośrodku Pomocy Psychologicznej Intra. Na co dzień prowadzi terapię dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, konsultacje dla rodziców oraz warsztaty i szkolenia z tematyki autyzmu oraz Zespołu Aspergera w Ośrodku Diagnoz i Szkoleń Psychologicznych ODIS w Warszawie.

Categories: Poradnik rodzica
Tags: porady, rodzice

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*