Wspólne spanie

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

Spanie z dzieckiem jest bezpieczne, jeśli przestrzega się pewnych zasad. Jak dobrze praktykować metodę stosowaną od wieków w każdej kulturze?

W mediach i społeczeństwie nadal trwa nagonka na rodziców śpiących z dziećmi, która sprawia, że wielu z nich obawia się o bezpieczeństwo swoich pociech podczas wspólnego snu. Normalne spanie trzeźwych i zdrowych rodziców z dziećmi jest bezpieczne, a do wypadków doprowadzają skrajne fizyczne i psychiczne wycieńczenie organizmu rodziców, spowodowane nadużyciami i przemocą w rodzinie, a także lekarstwa, alkohol, narkotyki, papierosy oraz inne używki rodziców, które sprawiają, że ich łóżko nie jest bezpiecznym miejscem dla dziecka.

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

 

Ewa Kozioł – jest założycielką popularnego bloga poruszającego temat domowej i budżetowej ekologii – www.ZielonyZagonek.pl W życiu prywatnym wychowuje dwójkę dzieciaków i wraz z mężem prowadzi małe gospodarstwo „rolne”, w skład którego wchodzi kawałeczek ogródka, kury, króliki, kaczki i pies. Podejmuje świadome decyzje i robi to, co lubi.

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*