Wakacje w domu

fot.Skitterphoto/pixabay.com

Nie każdego stać i nie każdy ma możliwość wysłania dziecka na wakacje do Polski, na obóz, kolonie i inne formy zorganizowanego wypoczynku. Część dzieci wakacje spędzi w domu. Gdy brak nam pomysłów, czym zająć dzieci, możemy sięgnąć do swoich wspomnień z dzieciństwa lub propozycji zupełnie nowych.

Dzieci potrafią wyczarować takie pomysły, o których nam się nie śni. Czasem wystarczy zostawić dziecko samo, albo jedynie dać iskierkę i towarzyszyć mu: bez komentarzy, bez krytyki, z dużą otwartością. Chce wejść do dziury w piasku? – nie krzywmy się, że się pobrudzi, tylko pomóżmy kopać! Od tego w końcu są rodzice!

Czasem dzieci zatrzymują się tuż przed najlepszym ich zdaniem momentem swojej zabawy (czy eksploracji świata) i patrzą na rodziców, szukając u nich zgody. Wystarczy kiwnąć głową, uśmiechnąć się i mały odkrywca czuje, że świat leży u jego stóp i że może wszystko.

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

 

Emilia Kulpa-Nowak – założycielka i była redaktor naczelna portalu DzielnicaRodzica.pl, autorka artykułów głównie o dobrym rodzicielstwie. Dużo czyta, szuka, słucha intuicji, czasami jest nauczycielem, a czasami uczniem. Prowadzi warsztaty dla rodziców, wkrótce ukaże się jej książka dla rodziców.

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*