Urządzamy pokój dziecka

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Czy w tym przypadku słowo „urządzamy” zawsze musi być prostym odpowiednikiem „kupujemy”? Otóż niekoniecznie. O co tak naprawdę chodzi w wystroju wnętrz? Oczywiście muszą one być funkcjonalne, ale też odpowiadać naszym potrzebom. Takiego efektu – indywidualności i niepowtarzalności – na pewno nie uzyskamy, jeśli będziemy jedynie wiernie kopiować katalogi.

Pracownia plastyczna i plac zabaw… czyli idealny pokój dla dziecka

Jak połączyć plastyczny zapał naszego dziecka z… estetyką ścian i innych powierzchni, które często stają się „ofiarą” aktywności kreatywnego przedszkolaka? Na szczęście nie musimy już raz po raz malować pokoju – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wyznaczenie określonego miejsca, na którym dziecko będzie mogło bezproblemowo wyczarowywać kolejne rysunki i pisać pierwsze słowa. Taką możliwość dają farby tablicowe – można nimi zamalowywać nie tylko ściany czy ich fragmenty, ale również inne powierzchnie, np. biurko, szafy, półki itp. Oczywiście – podobnie jak w przypadku tradycyjnej tablicy – wszystkie rysunki i napisy łatwo zetrzemy, pozostawiając miejsce na kolejne.

Nie dysponujemy zbyt dużym metrażem, chcemy jednak zapewnić dziecku możliwość bezpiecznej zabawy? Zachęcanie do aktywności i ruchu jest bardzo ważne – szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy siedzący tryb życia jest powodem coraz większych problemów zdrowotnych. Gdy na dworze szaro i zimno, co może wygrać z komputerem? Są na to pewne sprawdzone sposoby. Niezależnie od upływu lat, kolejne pokolenia dzieci uwielbiają huśtawki – posiadanie własnej, na wyłączny użytek, to wielka frajda! Na rynku znajdziemy wiele modeli huśtawek dostosowanych do wnętrz.

 

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

 

Joanna Racław – dziennikarka interesująca się tematyką technologii informacyjnych oraz ekologią.

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*