Szkoła odchodzi do lamusa

fot.123RF Stock Photos

Szkoły przestały spełniać swoje zadania. Rodziców zniechęca brak indywidualnego podejścia do ucznia, nieodpowiedni program nauczania, zabijanie kreatywności i samodzielności w myśleniu, a zamiast tego – chęć wpasowania dziecka w sztywny schemat. Sposób na ucieczkę od niekompetencji szkoły? Homeschooling!

Czym jest homeschooling?
Homeschooling (pol. edukacja domowa) jest alternatywną formą spełniania obowiązku szkolnego, polegającą na nauczaniu dzieci przez rodziców bądź wyznaczone do tego osoby, w warunkach domowych. Nurt ten najsilniej rozwinął się w USA, gdzie dostęp do szkół jest często utrudniony ze względu na duże odległości między miejscem zamieszkania a placówką. Jedną z głównych przyczyn, dla której rodzice decydują się na tą formę nauczania jest niezadowolenie z obecnego kształtu systemu edukacji. Edukacja domowa niewątpliwe posiada wiele zalet i stanowi wartą uwagi alternatywę dla tradycyjnej szkoły.

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

Marta Adamiak

– pedagog z powołania i wykształcenia. Absolwentka Pedagogiki Specjalnej oraz Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Specjalizuje się w pracy z rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W wolnym czasie aktywnie pomaga Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie”. Autorka projektu Rodzina na piątkę.

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*