Nocne wędrówki do łóżka rodziców

Nocne wędrówki do łóżka rodziców

Nawet dzieci przyzwyczajone do samodzielnego spania odwiedzają nocą swoich rodziców. Jedni rodzice chętnie robią miejsca w dużym łożu, inni wolą zachować sypialnię dla siebie.

Twój smyk koniecznie chce zasnąć w waszym posłaniu, a wam nie bardzo pasuje, aby został tam całą noc? Porozmawiajcie o tym, już z dwulatkiem można zawrzeć umowę. Maluszkowi prawdopodobnie trzeba będzie ją co dzień powtarzać, co nie zmniejsza jednak jej wartości. Możesz powiedzieć: „To jest łóżko rodziców. Bardzo ci dziś zależy, żeby w nim dziś zasnąć. My z mamą potrzebujemy mieć łóżko dla siebie. Umówmy się, że zaśniesz u nas, a potem przeniosę cię do twojego pokoju. Umowa stoi?”.

 

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

 

Milena Ryznar-Żak – jest mamą, psychologiem dziecięcym, psychoterapeutą. Pracuje w Krakowie, pomagając dzieciom, rodzinom i dorosłym. Prowadzi konsultacje, terapię, warsztaty, a także zajęcia dla rodziców z niemowlętami. W terapii dzieci posługuje się bajką terapeutyczną, rysunkiem, rzeźbą i innymi technikami art-terapii. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapii Przez Sztukę. Wsparcia dla rodziców udziela także mailowo: psycholog.ryznar@gmail.com.

fot.YouTube.com

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*