Jedzenie ma być przyjemnością

fot.PublicDomainPictures/Pixabay.com/123RF Stock Photos

Niemowlęta muszą jeść papkę, bo się krztuszą – to nieprawdziwe twierdzenie wciąż pokutuje w naszym społeczeństwie. BLW to rewolucyjna metoda pozwalająca dzieciom rozsmakować się w nowych pokarmach. Rozszerzanie diety jeszcze nigdy nie było tak proste!

Zdrowe czy nie – jedzenie ma być przyjemne. Z takiego założenia wychodzą autorzy metody BLW. Baby-led Weaning, a w polskiej wersji Bobas Lubi Wybór robi ogromną karierę na Zachodzie i wielu innych kulturach.

BLW to naturalna metoda wprowadzania pokarmów. Jest jednym z elementów rodzicielstwa bliskości i w oczywisty sposób kontynuuje założenia karmienia piersią na żądanie. Podajemy dziecku pokarmy, które nie są zmiksowane! Co więcej, nie gotujemy osobno dla dzieci i reszty rodziny. Metoda ta pomaga rozwijać bliską więź rodziców i dzieci oraz pomaga dziecku polubić jedzenie. Dzieci wychowane na BLW zazwyczaj nie są niejadkami.

 

 

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

 

Emilia Kulpa-Nowak – założycielka i była redaktor naczelna portalu DzielnicaRodzica.pl, autorka artykułów głównie o dobrym rodzicielstwie. Praca zawodowa i prywatne życie przeplatają się u niej, bo uczy się od swoich dzieci, jednocześnie stara się uważnie je prowadzić przez świat.

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*