Jak ułatwić dziecku pierwsze dni w przedszkolu?

Jak ułatwić dziecku pierwsze dni w przedszkolu?

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to krok milowy dla dziecka i jego rodziców. Zaczynamy czuć obawy przed nieznanym i tym, jak dziecko poradzi sobie w nowej sytuacji.

Niepewność jest tym większa, im dziecku trudniej przyjmować nowości. Możemy ułatwić mu przedszkolny start. Im bardziej jesteśmy pewni podjętej decyzji, tym mniej niepewności będzie czuło nasze dziecko. Pamiętajmy, że pierwsze pozytywne wrażenia są najważniejsze. Oto kilka zasad, które pomogą przetrwać ten trudny czas:

 

– Więcej przeczytasz na portalu dzielnicarodzica.pl

 

Justyna Dziewulska

Ekspert Akademii Zabawy i Twórczego Rozwoju Edukado (www.edukado.pl). Pedagog, ukończyła Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w pedagogice przedszkolnej i rewalidacyjnej. Na co dzień pracuje z dziećmi od 2 do 5 lat, prowadząc zajęcia w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym EDUKADO oraz zajęcia ogólnorozwojowe m.in. zajęcia adaptacyjne, muzyczne, plastyczne. Ukończyła liczne kursy dotyczące wspierania rozwoju małego dziecka, m.in. kurs języka migowego, metody W. Sherborne, muzykoterapii, bajkoterapii.

fot.Axe77/pixabay.com

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*