Dziecko w rozwodzie

Dziecko w rozwodzie

Rozwód nie musi rujnować naszego życia. Może jednak zrobić to z życiem naszych dzieci, jeśli nie będziemy potrafili umiejętnie przygotować ich do zmian, jakie od tej pory staną się ich udziałem.

Nadrzędną zasadą jaka powinna nam przyświecać jest świadomość, że „małżeństwem możemy przestać być, ale rodzicami będziemy do końca życia”. Odpowiedzialność za dzieci to przede wszystkim zapewnienie im bezpieczeństwa. Nie tylko tego materialnego, ale też – a może przede wszystkim – psychicznego. To dzięki niemu kształtujemy szczęśliwego, pewnego swojej wartości i potrafiącego stworzyć pozytywne relacje z innymi człowieka. Rozstanie rodziców nigdy nie będzie dla dziecka łatwe, choćbyśmy nie wiem jak się starali. Możemy jednak zrobić wiele, żeby zminimalizować u niego lęk przed nowym, nieznanym tworem.

 

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl oraz w wydaniu weekendowym “Dziennika Związkowego”.

 

 

Agata Ejsmont – psycholog z wykształceniem pedagogicznym. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Specjalizuje się w pomocy osobom z zaburzeniami lękowymi, pracy ze stratą, pomocy osobom rozwodzącym się i po rozstaniach oraz w interwencji kryzysowej.

 

fot.pxhere.com

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*