„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje”

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje”

Przestań wydawać mnóstwo pieniędzy, wprowadź w życie ideę ekologiczną i ekonomiczną. Sprawdź jak działa collaborative consumption, czyli ekonomia współdzielona.
Idąc na zakupy często kupujemy rzeczy, których tak naprawdę wcale nie potrzebujemy. Kupujemy również pod wpływem chwili lub w zależności od naszego nastroju. A czy w momencie kupna choć raz zastanawialiście się, czy dany produkt jest naprawdę potrzebny właśnie wam? Pomyślcie, czy nie zdołacie kupić go z kimś na spółkę, albo może dałoby się taką rzecz pożyczyć lub kupić w sklepie z używanymi rzeczami.

Współkonsumpcja bowiem opiera się na trzech podstawowych zasadach zwanymi zasadami 3U – unikaj, użyj ponownie, utylizuj.

 

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

 

Marta Witczak – absolwentka rusycystyki oraz ZZL, z zamiłowania fotograf, podróżniczka, autorka portalu Spontaniczne Podróże, miłośniczka tematyki parentingowej. W wolnych chwilach nie tylko podróżuje, ale również uciekam do krainy książek, spędzam czas z rodziną zgłębiając ich wnętrze oraz tajemnice otaczającego nas świata.

fot.vborodinova/Pixabay.com

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*