Bajki leczą

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Dawno, dawno temu za ósmą górą i wielką rzeką żył chłopiec. Był dzieckiem i poznawał zasady panujące na świecie. Nauczył się już, że mama i tata będą go uczyć i wspierać, jak tylko mogą. Zrozumiał, że świat jest miejscem pełnym wyzwań.

Czuł, że jest dobrym człowiekiem i ma prawo popełniać błędy. Wiedział, że potrafi znaleźć rozwiązanie dla każdego problemu, który może wykreować. Każdy dzień był przygodą. Chłopiec dorósł. Co było dalej?

Literatura dziecięca, bajki na szklanym ekranie, audiobooki przeznaczone dla najmłodszych wnoszą wiele radości i mądrości do życia dzieci, jeśli są rozsądnie wybierane. Dobre opowieści wzmacniają i wzbogacają zasoby dziecka. Zakotwiczają w zadaniowym podejściu do napotkanych problemów, jeśli bohater także zmaga się z wyzwaniami, napotyka przeszkody, szuka wyjścia z sytuacji czy próbuje naprawić swój błąd.

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

 

Agnieszka Doroszko – studentka psychologii. Doświadczenie pracy z dziećmi rozpoczęła w Związku Harcerstwa Polskiego, prowadząc Gromadę Zuchową. Posiada kwalifikacje i doświadczenie opiekuna na koloniach dziecięcych. Przez trzy lata była nianią. Swoją przyszłość ściśle wiąże z pracą z małymi podopiecznymi.

Categories: Poradnik rodzica
Tags: bajki, dzieci, rodzice

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*