A gdyby tak nauczyć nasze dzieci medytować?

fot.Pezibear/pixabay.com

fot.Pezibear/pixabay.com

 

W Holandii Eline Snel to niemal celebrytka. Nobliwa, ciepła starsza pani ma niezwykłą zdolność wprawiania trzydziestki rozkrzyczanych urwisów w stan relaksacji i spokoju, i to w kilka minut. Jak jej się to udaje? Dzięki dopasowaniu do potrzeb dzieci medytacji uważności, początkowo przeznaczonej dla dorosłych, na bazie której Eline opracowała swoją metodę.

Od kilkunastu już lat, za pomocą historii o pajączkach, spaghetti i żabce, Eline uczy najmłodszych, jak poprzez życzliwość dla siebie i innych przyjmować swoje myśli, odczucia, oddech… Po to, żeby nauczyć się odkrywać je spokojnie i akceptować je takimi, jakie przychodzą, aby następnie móc kontrolować swoją reakcję na nie. Brzmi jak wielkie wyzwanie i dla nas, zestresowanych dorosłych, wydaje się to niemal niemożliwe do osiągnięcia. No, może przez jakichś guru, i to po wielu latach praktyki.

– Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

Blanka Łyszkowska – manager i trener, właścicielka wydawnictwa CoJaNaTo, którego nakładem ukazała się książka Eline Snel “Uważność i spokój żabki”.

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*