9 pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi

fot.dagon_/pixabay.com

fot.dagon_/pixabay.com

 

Każdy z nas miewa dni, kiedy brakuje mu motywacji, czasu czy cierpliwości na zabawy z dziećmi. Z drugiej strony jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest, abyśmy aktywnie z nimi spędzali czas. Co zrobić, gdy pomimo wszelkich „przeciwności losu” chcemy dostarczyć dziecku kreatywnej rozrywki, ale nie mamy pomysłu, jak to zrobić?

Jako ojciec dwóch niezwykle energicznych chłopców, przestawiam wam 9 pomysłów na nieszablonowe spędzanie czasu z waszymi pociechami.

1. Zagrajcie w tradycyjną grę – pozycji dostępnych na rynku jest mnóstwo. Gry takie jak Scrabble czy Yenga wprost zmuszają do ruszenia głową – i to nie tylko najmłodszych! Inne np. Dixit rozwijają wyobraźnię i umiejętność kreatywnego myślenia. Ustalcie wspólnie, jakie zabawy najbardziej was interesują, aby każdy mógł zagrać w coś, co najbardziej lubi. I nie zakładajcie z góry, że wygra najstarszy, możecie się mocno zdziwić!
– Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

Marcin Marzec – mąż i tata dwóch synów w wieku 8 i 12 lat. To z myślą o nich w 2014 roku stworzył SafeKiddo – markę dostarczającej rozwiązania chroniące dzieci w sieci.

Categories: Poradnik rodzica

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*