Bilet czy fałszywka

fot.Tannen Maury/EPA

fot.Tannen Maury/EPA

Mecze bejsbolowe, koncerty, imprezy plenerowe – wiosna wyznacza długo oczekiwany początek sezonu przebywania na świeżym powietrzu w Chicago i północnym Illinois. Każde wydarzenie, na które potrzebny jest bilet, przyciąga również oszustów oraz nielicencjonowanych sprzedawców towaru wątpliwej jakości.

Podczas gdy w naszym rejonie najbardziej pożądane są obecnie bilety na mecze zwycięskiej drużyny bejsbolowej Chicago Cubs, warto wspomnieć, że z oszustami i naciągaczami próbującymi wcisnąć konsumentom fałszywe bilety i tandetne towary możemy spotkać się praktycznie przy każdym wydarzeniu sportowym. Złodzieje czerpią ogromne zyski ze sprzedaży podrabianych koszulek czy biletów, w które sami niewiele inwestują.

Aby uniknąć kupna fałszywych biletów i nielegalnego towaru, zastosuj się do następujących wskazówek:

Nie daj się nabrać na okazje zbyt piękne, by były prawdziwe. Jednorazowe superokazje prawie zawsze są podejrzane. Oszuści doskonale wiedzą, że z imprezą sportową wiążą się emocje podekscytowanych fanów, które przysłonią im zdrowy rozsądek i mądrość konsumencką.

Kupuj bilety od renomowanego pośrednika lub sprzedawcy. Na ryku jest wiele uznanych firm, które od lat sprzedają dobre bilety. Wiele z nich jest akredytowanych przez BBB. Trzymaj się z dala od wszelkich osób, które sprzedają bilety na boku.

Na towarze szukaj oficjalnego hologramu i licencji ligi sportowej. Te elementy są bardzo trudne do podrobienia i są świetnym wyznacznikiem, czy masz do czynienia z licencjonowanym produktem.

Kupując przez internet, korzystaj z wiarygodnych stron. Uważaj na błędy językowe i gramatyczne w opisie towaru. Mogą one wskazywać, że masz do czynienia z zagraniczną pseudofirmą, które przodują w produkcji fałszywego towaru.

Sprawdź ocenę danej firmy na stronie bbb.org/chicago. Znajdziesz tam raport dotyczący firmy oraz opinie jej użytkowników.

Płać kartą kredytową. Karta kredytowa daje większe możliwości ochrony konsumenckiej. Wątpliwe transakcje możesz zakwestionować w instytucji finansowej, która wydała twoją kartę.

Więcej informacji na temat oszustw oraz jak ich uniknąć, znajdziesz na stronie www.bbb.org/chicago. Polub nas na Facebooku, Twitterze i Pintereście.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę jurora w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

Categories: poradnik klienta

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*