Biletowi naciągacze żerują na futbolowych kibicach

fot.Larry W. Smith/EPA

fot.Larry W. Smith/EPA

Wraz z początkiem sezonu futbolowego gotowi są także oszuści – zalewając Internet fałszywymi biletami i podrabianym towarem. Better Business Bureau ostrzega fanów sportu: kupując bilety i towary, kontroluj swój entuzjazm i podekscytowanie. Oszuści tylko na to czekają, gdyż eufornia fanów najczęściej nie idzie w parze z konsumenckim rozsądkiem.

Oszuści mają dwa sposoby zarabiania na pasji kibiców – sprzedaż podrobionych biletów oraz nielicencjonowanych, wątpliwej jakości towarów. Aby uniknąć kupna fałszywych biletów i nielegalnych towarów, zastosuj się do następujących wskazówek:

Nie daj się nabrać na zakupy, które wyglądają na zbyt piękne, by były prawdziwe. Jednorazowe „niesamowite” okazje to czerwona flaga ostrzegawcza dla wszystkich kupujących bilety. Oszuści dobrze wiedzą, że podniecenie spowodowane wydarzeniem sportowym przysłania ludziom zdrowy rozsądek i umiejętność dokonywania mądrych zakupów.
Nabywaj bilety od renomowanego pośrednika lub sprzedawcy. Istnieją znane firmy, które sprzedają bilety od lat. Wiele z nich jest akredytowanych przez Better Business Bureau. Ich notowania można sprawdzić bezpłatnie na stronie ask.bbb.org
Jeśli kupujesz towary przez internet, używaj tylko licencjonowanych stron. Błędy w języku angielskim w opisie towarów mogą wskazywać na zagraniczne firmy, które są głównymi sprawcami przestępstw związanych z produkcją fałszywek.
Jeśli możesz, płać kartą kredytową. Umożliwia to kwestionowanie podejrzanych transakcji.
Ostrzegaj innych. Jeżeli zostałeś oszukany, zgłoś to odpowiednim władzom, a także w systemie Better Business Bureau Scam Tracker, aby ostrzec innych: www.bbb.org/scamtracker/Chicago

Nabywcy biletów i wszyscy inni konsumenci mogą przeszukiwać bazę danych uczciwych firm Better Business Bureau pod adresem www.ask.bbb.org oraz polubić nas na Facebooku, Twitterze i Pintereście.

Steve Bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę jurora w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

Categories: poradnik klienta

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*