BBB przyjmuje zgłoszenia do wyróżnienia Torch Awards

fot.Yannis Kolesidis/EPA

fot.Yannis Kolesidis/EPA

 

Podczas gdy olimpijski znicz już zgasł, Better Business Bureau rozświetla własny – BBB Torch Award. Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do uhonorowania wyjątkowych firm nagrodą przyznawaną przez BBB obejmującą Chicago i północne Illinois.

Wyróżnienia przyznawane są co roku wyjątkowym firmom w uznaniu stosowania wysokich standardów w relacjach z klientami, pracownikami, dostawcami i okolicznymi społecznościami. Każdy konsument, a także przedsiębiorstwo, może zgłosić firmę działającą w Chicago i okolicach do otrzymania Torch Award.

Torch Awards wyróżniają uczciwe przedsiębiorstwa, które za podstawę sukcesu stawiają sobie wysoki poziom etyki rynkowej, zaufanie i odpowiedzialność wobec konsumenta. Od swojego założenia ponad 90 lat temu BBB promuje „korporacyjne sumienie” oraz odpowiedzialność za tworzenie sprawiedliwego i uczciwego rynku.

Proces nominacji jest otwarty dla wszystkich dochodowych biznesów w Chicago i północnym Illinois. Zgłoszenia mogą być dokonane przez osoby indywidualne lub przez inne biznesy.

Osoba może zgłosić firmę, w której pracuje, której jest właścicielem, z którą jest stowarzyszona lub z której usług korzysta. Można też wytypować firmę, która według zgłaszającego spełnia kryteria do otrzymania nagrody. Nominacja może być również dokonana przez organizację (np. izbę gospodarczą, instytucję akademicką, organizację etyczną lub branżową).

Kandydaci są oceniani przez prestiżowy niezależny panel sędziów wyłoniony ze społeczności biznesowych i akademickich pod kątem:

  • wysokich standardów etycznych zachowań wobec klientów, dostawców, udziałowców i społeczności

  • stosowania praktyk etycznych w relacjach kupujący, sprzedający

  • marketingu, reklamy, komunikacji i praktyk sprzedaży, które odzwierciedlają rzeczywistą reprezentację rynku

  • uznania etycznych praktyk marketingowych przez kolegów z branży oraz w społecznościach, w których działa biznes

  • praktyk zarządzania i zasad, które obrazują długoterminowe poszanowanie udziałowców, klientów, pracowników oraz sprzedawców

  • programów szkoleniowych, które pomagają pracownikom w przestrzeganiu zasad etycznych.

Firmy oceniane będą w pięciu kategoriach w zależności od liczby pracowników: 1-9; 10-99; 100-999, 1000-7499 oraz ponad 7,5 tysiąca. Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 1 grudnia w hotelu Marriot w Rosemont.

Aby zgłosić firmę lub w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących kryteriów zgłoszeń, odwiedź stronę internetową: http://www.bbb.org/chicago/torch-awards

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września.

Zdobywcy nagrody zostaną wyłonieni przed datą 30 października oraz zawiadomieni telefonicznie.

 

Categories: poradnik klienta

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*