Zatrzymani w Warszawie mają związek ze środowiskami anarchistycznymi

Photo: PAP/Adam Ciereszko

Photo: PAP/Adam Ciereszko

Zatrzymani w związku z przygotowaniem zamachu przed stołecznym komisariatem mają związek ze skrajnymi środowiskami anarchistycznymi – podała policja i prokuratura. Chcieli oni podłożyć pod radiowozy dwie butle z materiałem zapalającym.

Przygotowane ładunki mogły zniszczyć te radiowozy – podał rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek. Dodał, że obie butle miały lonty; chodziło o to, by sprawcy mieli czas na oddalenie się przed ich eksplozją.

Podejrzanym – w wieku od 17 do 35 lat – postawiono zarzuty posiadania urządzeń wybuchowych i usiłowania umieszczenia ich pod radiowozami, co miało sprowadzić bezpośrednie niebezpieczeństwo eksplozji – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Jeden z zatrzymanych był już wcześniej notowany przez policję.

Pytany, dlaczego przez trzy dni nie ujawniano informacji o sprawie, Dziekański wyjaśnił, że przez ten czas wykonywano czynności procesowe. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*