Zatrzymani w sprawie zabójstwa Iwony Cygan to byli i obecni policjanci

Paweł K. , Iwona Cygan fot.arch. policji

Krakowski sąd zdecydował w czwartek wieczorem o aresztowaniu na trzy miesiące ośmiu podejrzanych w związku z zabójstwem Iwony Cygan – poinformowała PAP Grażyna Rokita z biura prasowego Sądu Okręgowego. To byli i obecni funkcjonariusze policji. Zbrodnia została popełniona prawie 19 lat temu.

Dziewięciu podejrzewanych w tej sprawie zostało zatrzymanych we wtorek na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.
Usłyszeli oni zarzuty, ale z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie informuje obecnie o kwalifikacjach prawnych ani o tym, jakie czyny zarzuca podejrzanym. Wobec jednego z nich zastosowano zakaz opuszczania kraju, a w stosunku do ośmiu pozostałych prokurator skierował do sądu wnioski o tymczasowy areszt.

Tymczasowo aresztowani zostali: Marek K., Krzysztof B., Jacek M., Waldemar G., Longin F., Andrzej K., Robert N. i Maciej C.
17-letnia Iwona Cygan ze Szczucina została zamordowana w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 r. Jej ciało znalazł następnego dnia przy wale Wisły w Łęce Szczucińskiej przypadkowy świadek. Z sekcji zwłok wynikało, że dziewczyna została uduszona, chociaż sprawcy upozorowali napaść seksualną.

Głównym podejrzanym o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem jest 46-letni Paweł K., pseud. „Młody Klapa”, na podstawie ekstradycji sprowadzony 11 maja z Austrii do Polski. (PAP)

Categories: Polska

Comments

 1. Kalina
  Kalina 23 lipca, 2017, 12:27

  Wedlug informacji jakie podaje Rzeczpospolita – ZATRZYMANO takze 2 PROKURATOROW

  Wiadomo, ze prokuratorami prowadzacymi sprawe byli: prokurator Wlodzimierz Kumorowski, prokurator Dorota Filipek-Marek, prokurator Artur WRONA, a powiazabych spraw: prokurator Andrzej Lewandowski, prokurator Waldemar Malec.

  Reply this comment
 2. Prokurator Waldemar Malec
  Prokurator Waldemar Malec 14 września, 2017, 12:08

  Prosze przesluchac przy pomocy wariografu Prokuratora Waldemara Malec , on wam powie co wyprawial i jak kombinowal zeby uznac okropne zabojstwo Marka Kapel za samobojstwo !!! Kombinowal razem z policjantami ze Szczucina, zeby skleic wersje, ze to samobojstwo na plocie.

  Czekamy na zarzuty dla Prokuratora Waldemara Malec a wczesniej zapytajcie Prokuratora Malec, chyba nadal mieszka na ul. Chopina w Tarnowie …

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*