Zarzut zabójstwa dla nożownika z Kazimierza

Zarzut zabójstwa dla nożownika z Kazimierza

Zarzut zabójstwa postawiła w czwartek krakowska prokuratura 38-letniemu Damianowi S., który we wtorek wieczorem na krakowskim Kazimierzu śmiertelnie ugodził nożem 21-latka – poinformował w czwartek PAP prok. Jacek Para z prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Podczas przesłuchania Damian S. potwierdził fakt ugodzenia nożem ofiary, jednak nie przyznał się do winy twierdząc, że nie chciał zabić. Skorzystał też z prawa do odmowy wyjaśnień.

Prokurator zapowiedział, że złoży w czwartek do sądu wniosek o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące.

Do ataku doszło we wtorek późnym wieczorem w okolicy skrzyżowania ulic Miodowej i Brzozowej w krakowskiej dzielnicy Kazimierz.

Według pierwszych ustaleń policji ofiara nożownika była przypadkowa. 38-latek uczestniczył tam w awanturze z nieustalonymi osobami; potem wziął nóż z lokalu, w którym pracował, i wrócił na miejsce zdarzenia. Tam zaatakował 21-letniego mieszkańca Krakowa, myśląc, że był on uczestnikiem poprzedniej awantury.

W rzeczywistości przebywający w feralnym miejscu 21-latek wyjaśniał z innymi osobami kwestie kolizji drogowej i nie miał nic wspólnego z awanturą. Po ataku, mimo prowadzonej reanimacji, mężczyzna zmarł w karetce.

Policja ustaliła, kto dokonał ataku i zatrzymała 38-latka w miejscu zamieszkania. Był pod wpływem alkoholu. Zatrzymane zostały także dwie inne osoby, podejrzewane o udzielanie pomocy i zacieranie śladów przestępstwa. Także we wtorek zostaną one przesłuchane. (PAP)

fot.odishareporter.in/youtube

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*